Pellet cena

Pellet drzewny cena i komfort użytkowania.

Czy taki rodzaj opału to dobre rozwiązanie? Cena mimo potocznie uznanej wersji nie należy do drogich paliw, poniżej próbujemy to uzasadnić.                                                                  

Zakładając, że budujemy dom lub modernizujemy instalację, zakup kotła na pellet cena będzie porównywalny do pozostałych paliw.  Stojąc przed wyborem pellet czy ekogroszek trzeba wziąć pod uwagę to, że sama cena pelletu może pozornie nie zachęca, ale ma cechy, których ekogroszek nie posiada. Należy do paliw ekologicznych i co ważne, nie pozostawia dużej ilości popiołu, a dodatkowo popiołem można nawozić trawnik. Z uwagi na brak brudzącego pyłu nie wymaga osobnego pomieszczenia, czyli kotłowni. Nie ulegając ogólnikom, że pellet cena jest nie adekwatna do wartości opałowej, należy pamiętać, by porównywać opał o podobnym komforcie użytkowania. Zwiększający się udział (potrzeba) ekologicznych paliw ma duży wpływ na obniżenie ceny pelletu, a ta na przełomie trzech lat była wyższa o min 10% i wszystko wskazuje na taki trend w nadchodzących latach.

Na polskim rynku paliw typu biomasa najczęściej mamy do czynienia z dwoma certyfikatami - DIN lub DIN plus. W przypadku pelletu certyfikacja spełnia funkcje kontrolne na poziomie jakościowym, a to oznacza niespotykaną czytelność, jaką po zakupie uzyskuje klient. W praktyce bardzo trudno kupić ten rodzaj opału z certyfikatem o kiepskiej jakości. Oczywiście to również oznacza, że cena pellet będzie wyższa, ale z gwarancją jakości, czego nie można powiedzieć o tańszych paliwach stałych, których cena jest najczęściej wynikiem balansu podaży nad popytem.

Zobacz również oferty w kategorii - jaka jest cena węgla na terenie kraju lub miał węglowy cena za tonę.

Należy pamiętać, że brak certyfikatu w przypadku pelletu nie musi oznaczać gorszej jakości

Certyfikaty są wydawane przez instytucje ulokowane w Niemczech, Norwegii lub Austrii, a to oznacza stosunkowo wysokie koszty uzyskania takiego świadectwa. W rezultacie na naszym rynku można spotkać producentów bez certyfikatów, a zarazem jakościowo nie odbiegających od topowych marek. W przypadku biomasy jakim jest na przykład pellet cena często jest niższa z uwagi potrzebę zagospodarowania odpadów poprodukcyjnych, a nie głównym celem biznesowym.

Szukaj ofert na dostawę pelletu drzewnego 

Pellet cena

za tonę przemysłowego, czyli na potrzeby energetyczne trzeba zapłacić 250-450zł za tonę. Natomiast do celów grzewczych średniej jakości pellet cena będzie wahała się w przedziale 500-800zł. Ostatnia grupa, czyli certyfikowany pellet cena będzie na poziomie 800-1000zł za tonę. Optymalny skład to ten z drewna mieszanego iglasto/liściastego o średnicy 6 mm.

Jeśli chcesz zacząć poszukiwania lokalnie to pogrupowaliśmy oferty regionalnie - pellet mazowieckie, pellet małopolskie, pellet zachodniopomorskie czy oferty pellet dolnośląskie

 Po więcej informacji zapraszamy na nasz blog. Wybrane tematy - Wartości opałowe polskiego węgla czy można kupić tani i dobrej jakości węgiel? Jak wybrać tani i dobry ekogroszek lub który ekogroszek będzie najlepszy dla mojego domu?

Polecane