Brykiet drzewny

Brykiet drzewny cena zakupu i jakość 

Brykiet drzewny 2017 gielda-paliw.com

Jakość brykietu drzywnego to niezwykle istotna sprawa - tym bardziej, jeśli brykiet drzewny jest przez nas używany jako jedyne paliwo.
Aby móc z niego korzystać najlepiej jak to możliwe – koniecznie trzeba znać kluczowe parametry, które w trakcie zakupu brykietu drzewnego pozwolą odróżnić ten dobrej jakości od tego, który lepiej jest omijać wręcz „szerokim łukiem”.

Wybór brykietu drzewnego

Ilość ofert powoduje, że wybór nie jest taki prosty jak może się wydawać. Najbardziej popularny jest jednak brykiet drzewny typu kostka– punktem wyjściowym jeśli chodzi o dokonanie ostatecznego wyboru będzie jednak kwestia przeanalizowania własnych potrzeb i możliwości. Zazwyczaj chodzi o finanse, jednak w tej kwestii, tak naprawdę uwagę należy zwracać na coś zupełnie innego.
Chcesz otrzymać oferty brykietu od wielu sprzedawców?


Wybierając brykiet drzewny warto zwrócić uwagę na:

- rodzaj drewna – ma to wpływ na wartość opałową brykietu

- poziom wilgotności – brykiety schną znacznie szybciej

- wielkość brykietów drzewnych– warto dostosować je do wielkości paleniska

- cena powinna być traktowana jako składowa

Czystość brykietu drzewnego

Wybierając brykiet drzewny zwróć uwagę na jego czystość – dopuszczalne są ciemniejsze kawałki, które sugerują zawartość kory, bowiem producenci wykorzystują tak zwane zrzyny, jednak ich ilość nie powinna być przeważająca. Dopuszczalna ilość zrzyn to do 1,5 % - tak wskazują normy DIN.

Pamiętaj! Ten rodzaj opału nie powinien charakteryzować się zawartością innych elementów aniżeli kora czy trociny.

Brykiet drzewny - zapach

Podczas wyboru brykietu drzewnego nie bez znaczenia jest również zapach – brykiet drzewny musi charakteryzować naturalna woń. Jeśli tak nie jest powinno to być pierwszym powodem do wątpliwości i zastanowienia się, czy warto inwestować w taki produkt. Zapach różni się oczywiście w zależności od rodzaju drewna, ale jakiekolwiek lakiery czy kleje są tutaj niewskazane i świadczą o próbach manipulacji.

Frakcja surowca w brykiecie drzewnym

Zbyt duża ziarnistość produktu, a więc frakcja surowca to również element jaki warto wziąć pod uwagę. Widoczne kawałki, zrębki zamiast trocin mogą powodować rozsypywanie się brykietu. Warto zwrócić więc na tę kwestię uwagę i wybrać brykiet drzewny o niewielkim stopniu ziarnistości.

Jeśli chcemy ograniczyć koszty ogrzewania w cieplejsze dni możemy przeczytać np. drewnem kominkowym typu grab lub dąb.
 

Sprawdź ceny brykietu kominkowego we wszystkich województwach - brykiet mazowieckie, brykiet dolnośląskie, brykiet drzewny śląskie,

Polecane