Olej opałowy cena

Cena oleju opałowego

Najczęściej pojawiającym się pytaniem, jeśli chodzi o ogrzewanie olejowe, to: ile kosztuje olej opałowy? Dlatego fraza olej opałowy cena jest tak ważna.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak obecnie plasuje się parametr olej opałowy cena, wystarczy przejrzeć ogłoszenia dot. oleju opałowego w naszym serwisie. Wybór dystrybutorów opału olejowego w Polsce nie jest duży – jeśli zastanawiacie się gdzie kupić ten rodzaj opału, to nie jest to aż tak złożone zagadnienie, ponieważ wybór producentów mamy niewielki, wyborem pozostaje zatem tylko dystrybutor/dostawca. Niestety, jak w każdej branży, również tutaj istnieje prawdopodobieństwo trafienia na oszustów. Jak wybrać, gdzie kupić i w jaki sposób uniknąć oszustwa? Jaka jest aktualnie atrakcyjna cena? Wątpliwości zwykle jest wiele. Warto poszukać dostawcy w serwisie Gielda-Paliw.com, zaufać mu i jeśli Was nie zawiedzie, stać się jego Olej opałowy 2017 gielda-paliw.comklientem. Nie bez znaczenia jest oczywiście wspominana cena oraz pryzmat jakości usług świadczonych przez lokalnych dystrybutorów, konieczne jest także posiadanie odpowiedniej, minimalnej wiedzy dot. oleju opałowego. Olej możemy podzielić na 3 rodzaje. Jest to związane z jego przeznaczeniem, ale i gęstością. Lekki, średni, ciężki. Jaki olej będzie najbardziej odpowiedni dla kotłowni przydomowych, czyli dla indywidualnych konsumentów? Zdecydowanie lekki.

Producenci oleju opałowego

Tak jak już wspominaliśmy – nie ma ich w tym kraju zbyt wielu. Wiodącym producentem oleju opałowego jest firma Orlen, która oferuje Ekoterm Plus. Drugi znany i warty uwagi producent oleju opałowego najwyższej klasy jest Grupa Lotos. Firma ma w swojej ofercie olej noszący nazwę Lotos RED.

Olej opałowy cena i wartość opałowa

Podobnie jak paliwa silnikowe, olej jest produktem rafinacji ropy naftowej. Dlatego jest tak drogi, ale i wydajny. Ile wynosi zatem wartość opałowa oleju? Zwykle ok. 42 MJ/kg. Do paliw opałowych płynnych zaliczamy też propan, który charakteryzuje się podobnym komfortem dla użytkownika lecz innymi wymogami, m.in. koniecznością posiadania zbiornika zewnętrznego i przyłącza podziemnego do budynku.

Szukasz oferty na dostawę oleju
 

dodaj ogłoszenie o paliwach
 

Zapraszamy również do analizy ofert w kategorii - węgiel kamienny  pellet cena za worek lub oferty na ekogroszek workowany.

W naszym serwisie możesz szukać lokalnie. W tym celu przygotowaliśmy określone lokalizacje dla tego opału - olej opałowy mazowieckie, olej opałowy wielkopolskie, olej opałowy małopolskie lub olej opałowy dolnośląskie

Ogrzewanie olejowe opinie

Z tym paliwem jest jak ze wszystkim – ma on swoich zwolenników i przeciwników. Tym drugim zwykle nie pasuje cena oleju opałowego. Ale ci, którzy go użytkują na pytanie czy warto ogrzewać olejem opałowym, odpowiadają twierdząco. Płacimy sporo, ale cena to również oznacza nasz komfort, wygode i zadowolenie, dlatego sprzedaż oleju opałowego ma się dobrze.

Więcej informacji o paliwach opałowych znajdziesz w naszym blogu: Przykładowe artykuły Czy ogrzewanie pelletem jest drogie lub jaki będzie najlepszy ekogroszek do małego domu?  Czy niższa cena pelletu oznacza kiepską jakość?

Polecane