Ekogroszek antracyt ciepło spal. 31356 kJ/kg do 33946 kJ/kg

ważne do: 2022.08.19
1 050 PLN
Antracyt - najdroższa i najszlachetniejsza odmiany węgla kopalnego w cenie 1050 złotych netto / tona – luzem w naszym magazynie na przejściu granicznym w Małaszewiczach. Za dopłatą , możliwość sprzedaży w Big bag 1000 kg i 20 kg opakowaniach. Jest to najsilniej przeobrażona odmiana węgla kamiennego, charakteryzująca się największą zawartością węgla i − co za tym idzie − najwyższą wartością energetyczną ze spalania.
Antracyt pali się czysto i praktycznie bezdymnie, nie brudzi, na ścianach kotła bardzo niewielka ilość jasnoszarego pyłu przy dobrych nastawach lub brązowawego nalotu jeżeli nastawy są za tłuste. Nie spieka się. Doskonałe paliwo gdy nie pozostaje zbyt długo bez dopływu powietrza. Brak powietrza powoduje , że antracyt wygasa. Ze stałym dopływem powietrza trudno go utrzymać na wodzy - winduje temperaturę kotła nieubłaganie. Trzeba uważać z siłą nadmuchu - antracyt ma bardzo mało części lotnych i praktycznie całe spalanie odbywa się na wierzchu palnika z wysoką temperaturą, przy dużym nadmiarze tlenu można przegrzać palnik. Nietrudno rozpoznać antracyt ze względu na jego charakterystyczny wygląd.
Charakterystyka antracytu.
Typ węgla oznaczony w PN symbolem 42.
Węgiel : ekogroszek typ AM
Ziarno : 10 do 25 mm
Charakteryzuje się bardzo małą zawartością części lotnych : 3 -10 %
Wysokim ciepło spalania : 31 356 kJ / kg do 33 946 kJ / kg.
Brak zdolności spiekowych oraz własności koksujące.
Wilgoć : 1 – 3 %
Popiół : 3 − 8 %
Siarka max : 1%
Zawartość węgla w antracycie : 90 − 97%.
Barwa: czarna.
Połysk: silny szklisty, półmetaliczny.
W Polsce nie wydobywa się węgla o nazwie antracyt. Spółka nasza jest bezpośrednim importerem tego opału z Rosji.
Cena nie zawiera akcyzy.
Minimalne zamówienie 25 ton. Cena nie zawiera kosztów transportu. Koszty transportu wyliczone w porozumieniu z kupującym.
 
EKO 2007 sp. z .o. o.
( Pokaż na mapie)
Napisz wiadomość
Podziel się:

Polecane ogłoszenia

Nowe ogłoszenia